Infolinia Santander Consumer Bank

13 sierpnia
17:48 2017

Santander Consumer Bank jest częścią Grupy Santander, która zaliczana jest do jednego z największych banków w strefie euro, to również największa grupa finansowa w Hiszpanii, ale także w Ameryce Łacińskiej. W Polsce Grupa Santander działa od roku 2001. Przyjrzyjmy się Infolinii tego banku.

Z Santander Consumer Bankiem można skontaktować się, korzystając z infolinii:

  • 195 00 (infolinia ogólna)
  • 71 358 22 20
  • 828 828 828 (System Zastrzegania Kart)
  • 71 330 96 96 (leasing)

Formularz kontaktowy

Jeśli chcemy skontaktować się z Santander Consumer Bank w sprawie jego oferty, wtedy korzystamy również z ogólnej infolinii. Możemy także wysłać wiadomość poprzez formularz online na stronie internetowej (należy wybrać odpowiedni do produktu, jakim jesteśmy zainteresowani), a przedstawiciel banku oddzwoni do nas. Te same formy kontaktu są również dostępne w sprawie posiadanej już umowy. Dla przedsiębiorców przeznaczony jest osobny formularz.

Kilka słów o historii banku

Santander Consumer Bank pod tą nazwą rozpoczął działalność w Polsce w roku 2006. Cztery lata później bank ten przejął amerykański AIG Bank, by w 2011 wchłonąć go zupełnie i przeprowadzić rebranding jego oddziałów pod swoją nazwą. Rok później Santander Consumer Bank przejął spółkę Żagiel, która oferowała zakupy na raty. Od ubiegłego roku większościowym udziałowcem Santander Consumer Banku jest Bank Zachodni WBK.

Kredyty i inne produkty

Santander Consumer Bank oferuje kredyty, lokaty, ubezpieczenia oraz leasing. W segmencie kredytów można znaleźć gotówkowe, umożliwiające zakupy na raty w różnych punktach handlowych, kredyty samochodowe (na auta nowe i używane, ale również na inne pojazdy, jak quady, motocykle itd.). Bank posiada również szeroką ofertę kart kredytowych.

Santander Consumer Bank również współpracuje z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi i dzięki temu oferuje swoim klientom zróżnicowane polisy, np. od śmierci, od utraty pracy itd. Poprzez Santander Consumer Multirent, bank proponuje również leasing, w tym konsumencki.