Idea Bank wprowadza bankowość w chmurze

26 czerwca
17:42 2017

Bankowość w chmurze to określenie, które od niedawna funkcjonuje na polskim rynku. Jest to połączenie funkcjonalności bankowych z administracyjnymi. Idea Bank właśnie wprowadził takie możliwości dla swoich klientów. 

Bankowość w chmurze, czyli w wydaniu Idea Banku – Idea Cloud, to aplikacja, która pozwala na zarządzenia sprawami finansowymi oraz administracyjnymi (w tym księgowymi) poprzez specjalną platformę internetową.

Funkcjonalności Idea Cloud

W skład możliwości bankowości w chmurze w Idea Banku wchodzi przede wszystkim bankowość internetowa. Ponadto przedsiębiorcy mogą korzystać z centrum fakturowania i rozliczeń, platformy zarządzania płatnościami opóźnionymi, aplikacji księgowych i centrum zarządzania płynnością firmy. Do dyspozycji klienta pozostaje również wirtualny sejf oraz możliwość zarządzania w postaci panelu CRM klientami i kontrahentami. Dodatkowe funkcjonalności to platforma zarządzania kadrami oraz magazyn.

Idea Cloud – innowacja na rynku polskim

Idea Cloud to system, który pozwoli przedsiębiorcą samodzielnie monitorować nie tylko kwestie finansowe, ale również kwestie związane z płatnościami przez kontrahentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu na platformie będzie widoczne, czy partnerzy biznesowi terminowo regulują swoje zobowiązania. Wirtualny sejf pozwoli klientom zarządzać dokumentami oraz bazami danych. Według specjalistów Idea Cloud to system, który jakościowo jest lepszy niżeli te platformy promowane przez firmy IT. Powodem tego są zabezpieczenia Idea Banku. Ponadto owa instytucja działa w oparciu o ochronę danych osobowych. Dodatkowo Bank zobowiązany jest do zachowania tajemnicy bankowej, co jest weryfikowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Z Idea Cloud będzie można korzystać za pośrednictwem tabletu, komputera oraz telefonu. Aplikacja funkcjonuje już i jest dostępna dla klientów. Jej kolejnym atutem jest to, że można z niej korzystać całkowicie bezpłatne.