Giełda Papierów Wartościowych nagrodziła ING

09 grudnia
06:37 2016

ING Bank N.V. otrzymał nagrodę od Giełdy Papierów Wartościowych za liczbę wprowadzonych na rynek produktów strukturyzowanych.

Giełda Papierów Wartościowych postanowiła przyznać ING Bankowi NV nagrodę w kategorii Rynku Produktów Strukturyzowanych. Bank może cieszyć się odznaczenie za to, że w 2013 roku wprowadził na rynek najwięcej spośród wszystkich banków produktów strukturyzowanych.

Nagroda została wręczona podczas Gali Podsumowania Roku Giełdowego 2013 roku. Uroczystość odbyła się w Centrum Giełdowym w Warszawie dnia 13 lutego br. Statuetka za najlepszy wynik na Rynku Produktów Strukturyzowanych została wręczona przez Adama Maciejewskiego (prezes Giełdy Papierów Wartościowych) na ręce reprezentującego ING Bank N.V. Business Managera Edwina Jansena. Nagroda dla ING N.V. stanowi dowód uznania dla Grupy ING, która ma duży wkład w rozwój rynku kapitałowego w Polsce. Debiut Certyfikatów ING Turbo miał miejsce w czerwcu 2013 roku. W obrocie znalazło się póki co 230 Certyfikatów ING N.V. Odwzorowują one kursy 31 bazowych instrumentów.

Certyfikaty ING Turbo notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych pozwalają klientowi na osiągnięcie zyski w sytuacji kiedy kursy instrumentów bazowych spadają oraz rosną. Ich obecność na rynku znacznie zwiększa możliwości zarobku dla inwestorów. Wśród głównych zalet certyfikatów ING Turbo znajdziemy płynność (gwarantuje ją emitent ING Bank N.V.), niskie koszty inwestycji (również w przypadku drogich instrumentów bazowych), duży potencjał zysku (obecność dźwigni finansowej), a także niskie ryzyko (wykorzystanie mechanizmu stop-loss).

Warto wspomnieć, że certyfikaty ING Turbo są tańsze niż ich instrumenty bazowe. Bierze się to stąd, że inwestor ponosi część kosztów inwestycji. Resztę kosztów reguluje ING Bank N.V. Aktualna wartość certyfikatu ING Turbo jest uzależniona od kursu bazowego instrumentu. Co jednak istotne, zmienność wartości certyfikatu z racji obecności dźwigni finansowej jest większa niż w przypadku instrumentu bazowego. Certyfikaty różnicują się na instrumenty Turbo Long i Turbo Short. Te pierwsze umożliwiają zysk, gdy instrument bazowy zwiększa swoją wartość. Z kolei Turbo Short pozwala na zysk, gdy wartość instrumentu bazowego maleje.

Dzięki takim atutom certyfikaty ING Banku N.V. otwierają szerokie spektrum możliwości przed inwestorami.