Ponad 150 firm wypromowanych dzięki Idea Bankowi

03 września
17:03 2014

Prowadzenie własnego biznesu w dzisiejszych czasach to spore wyzwanie, któremu nie każdy jest w stanie sprostać. Idea Bank w ostatnim czasie pomogła wypromować się 150 firmom.

Mimo że wskaźniki skali bezrobocia wskazują poprawę, nadal jest trudno o pracę i tylko nieliczni znajdują zatrudnienie. Dlatego mimo nie najlepszej koniunktury wiele osób decyduje się na samozatrudnienie. Założenie własnej działalności gospodarczej nie jest zbyt skomplikowane, natomiast bardzo trudne są początki funkcjonowania firmy i późniejsze utrzymanie się na rynku, jeżeli nie ma się wystarczającej ilości środków finansowych. Jak wiadomo banki dość niechętnie udzielają kredytów początkującym firmom, jeśli to robią, to firma powinna funkcjonować na rynku co najmniej 6 miesięcy albo nawet dłużej. Innowatorem na tym rynku stał się Idea Bank, który został utworzony specjalnie do obsługi polskich przedsiębiorstw. O dofinansowanie działalności gospodarczej przez ten bank mogą się starać właściciele dopiero tworzących się firm. Dzięki pomocy Idea Banku do tej pory wypromowało się już ponad 150 firm.

Rok temu Idea Bank uruchomił program "Duma Przedsiębiorcy", którego zadaniem jest pomoc osobom przedsiębiorczym decydującym się na własny biznes. Jak zapowiada bank to nie koniec jego działań, bowiem program ten nadal jest kontynuowany. Jakie firmy mogą liczyć na wsparcie Idea Banku? Comperia.pl twierdzi, że przede wszystkim małe firmy, które są klientami Idea Banku, Wiele na temat tego programu można dowiedzieć się ze spotów reklamowych, materiałów zamieszczanych przez media, a także ze stron internetowych banku. Program "Duma Przedsiębiorcy" będzie kontynuowany, ponieważ pierwsza edycja odniosła ogromny sukces, stąd Idea Bank postanowił nadal prowadzić ten program. Jeżeli są firmy, które jeszcze nie wiedzą na jakich zasadach program ten funkcjonuje, mogą zwrócić się z prośbą o szczegóły bezpośrednio do banku.

Idea Bank jest jednym z nielicznych banków, który stara się pomóc przedsiębiorcom, udzielając im często preferencyjnych kredytów. Niestety, aby uzyskać kredyt w banku, przedsiębiorca musi zebrać wiele potrzebnych dokumentów nie mając pewności, że bank udzieli mu kredytu. Na szczęście kryzys mamy już za sobą i być może dzięki temu banki staną się bardziej przyjazne dla przedsiębiorców.