Ranking banków

01 kwietnia
19:36 2012

W naszym kraju działa wiele banków, które posiadają tak samo wiele produktów i ofert. Przez to czasami trudno zdecydować się na konkretną propozycje warto więc sprawdzić jak banki klasyfikują się w stosunku do innych banków.

Ranking banków to jeden ze sposobów na znalezienie właściwej oferty. Nie ważne czy interesuje nas kredyt, lokata czy założenie konta ranking banków może nam bardzo pomóc. Sprawdźmy zatem jak odszukać takie zestawienia i jak prawidłowo je odczytać.
W sieci możemy znaleźć wiele rankingów. Z reguły oferują je portale finansowe takie jak comperia.pl. Najczęściej spotykać się z rankingami konkretnych ofert na przykład lokat z dzienna kapitalizacją odsetek. Ranking banków jest mniej spotykany ponieważ z najczęściej jest opracowywany raz do roku podsumowując pracę banku przez długi okres. Warto jednak zwrócić uwagę na datę publikacji artykułu zawierającego ranking ponieważ w sieci istnieją jeszcze rankingi sprzed paru lat, a to jak można się domyśleć nie daje nam dobrych informacji.
Ranking banków mimo że bezpośrednio nie pomoże nam wybrać konkretnej oferty to naprowadzić nas na bank, który posiada najlepsze propozycje i który jest najchętniej wybierany przez klientów bankowych.

Ranking banków a kalkulator ofert.

Poza rankingiem banków warto również wspomnieć o narzędziach, które pomagają w weryfikacji konkretnych ofert banków. Mowa o kalkulatorach wszelkiego typu, bowiem wyróżniamy kalkulatory rat leasingowych, kredytowych, czy kalkulatory lokat. Dzięki nim nie musimy iść do banku aby dowiedzieć się o prawdopodobnych ratach, które musielibyśmy spłacać lub o zyskach na które możemy liczyć.
Ranking banków i wszelkie rodzaje kalkulatorów to jedne ze sposób na znalezienie dobrej oferty bankowej bez wychodzenia z domu. Warto z nich skorzystać aby się o tym przekonać.